Nyheter

Leif Arne med årets sommerlåt?

Publisert Sist oppdatert

Sørlandspatrioten og gründer i Sørlandschips, Leif Arne har slått seg sammen med Oral Bee, Big Ice & Mr. Pimp-Lotion for å lage årets sommerlåt.

Oral Bee, Mr. Pimp-Lotion, Big Ice og Sørlandschips-grunder Leif Arne lanserte i går sommerlåta på Scandza sitt hovedkontor i Oslo sentrum. Låta «Sommer´n for meg» ble også tilgjengelig på Spotify og andre strømmetjenester i går. Den er lansert i to versjoner – en med og en uten Leif Arne. Til Leif Arne-versjonen er det også lansert en musikkvideo – som ble vist på «slippfesten». Se musikkvideoen nederst i saken.

Og ikke nok med det. For å bygge opp under sommerlåt-prosjektet har Sørlandschips også lansert Limited Edition Pimpflak-poser i butikk. Dette er Sørlandschips med salt – og eget design med illustrasjoner av de tre artistene. Leif Arne figurerer også på en bitteliten tegning på baksiden av posen.

Alle de fire som medvirker på låta var til stede mandag for å signere sine egne chipsposer.

Lanseringen av sommerlåta topper en svært innholdsrik sommer for Sørlandschips. De har lansert en ny serie, Verdens tynneste, med helt ny og bærekraftig pose (som det nå blir laget kjole av) og i tillegg lansert det som kanskje er verdens første sjokolade med ekte chips.

Leif Arne er kjent for å by på seg selv for å promotere sitt hjertebarn, Sørlandschips. Men sommerlåt-prosjektet topper alt han tidligere har gjort.

– Jeg har klimpret litt på gitar og sunget litt til husbruk. Men å rappe? Det hadde jeg virkelig aldri trodd jeg skulle gjøre, sier Leif Arne til Dagligvarehandelen.

Hele prosjektet har vært et eventyr han aldri ville vært foruten.

– Disse gutta er så greie, og vi har virkelig funnet tonen. Det er synd at det nå er over, sier Leif Arne.

Men kanskje er det nå det begynner. Blir live-opptreden på VG-lista det neste?

Powered by Labrador CMS